איזה חומר לבחור? שלט אלומיניום או שלט נירוסטה?

בכל תחום שבו מזמינים מוצר כלשהו – תמיד יש בחירה בין מספר אפשרויות. אך על מנת לעשות את הבחירה הנכונה עבורכם, צריך להכיר את ההבדלים המהותיים בין האופציות וגם לדעת איזו מהן עדיפה ביחס לצרכים ולדרישות. כשהעניין נוגע לעיצוב וייצור שלטים העשויים ממתכת למטרות שונות (הנצחה, שלטי הסבר ביעדים תיירותיים, או שלטים אחרים הדורשים מראה רשמי ומרשים יותר), ניתן לעשות שימוש במספר פרמטרים כדי להחליט איזה שלט מתאים, ומאמר זה ידבר על פרמטרים אלה.

סוגי שלטים – החומר קובע

שלטי מתכת מיוצרים מכמה חומרים עיקריים בינהם: אלומיניום ונירוסטה.

שלט משרד חינוך ממתכת
שלט מתכת למעונות ובתי ספר

בשתי האופציות ניתן לקבל תוצאות מרשימות ויפות ביותר, היות וכל שלט הוא מכלול שכל פרט בו חשוב, החל מהחומר שממנו הוא עשוי והכיתובים המופיעים עליו, ועד הצורה שבה כיתובים אלה נחרטו (פנטוגרפיה, CNC, צריבת חומצות פוטוכימית) ואפילו הגופן. בנוסף, קיימים גורמים חיצוניים המשפיעים על מצב השלטים לאורך זמן, כגון תנאי מזג האוויר, חשיפה ישירה לשמש ועוד.

בהתאם למטרה לשמה נועדו השלטים, ניתן לבחור באלומיניום או בנירוסטה. אלומיניום זהו חומר בסיסי ביותר, מה שהופך אותו לזול יחסית. הוא מעניק לשלט מראה נקי ומתאים למגוון מטרות ניטראליות. עם זאת, במידה שהמטרה הינה יצירת שלטים מרשימים יותר – נירוסטה היא הבחירה הנכונה יותר, שכן, מדובר במתכת איכותית בעלת מראה מהודר. כל מי שיתבונן בשני שלטים, האחד עשוי אלומיניום והשני עשוי נירוסטה, ישים לב מיד להבדלים ביניהם.

שרידות במזג אוויר

בתחום ייצור שלטי מתכות ישנן דקויות רבות הקשורות לעובי וצפיפות של המתכת עצמה. כאשר השלטים הולכים להיות מוצבים בתוך מבנים, ההבדלים אינם מהותי במיוחד, כי בתוך מבנה שוררת פחות או יותר אותה הטמפרטורה ורמת לחות רוב הזמן, ואין גשם, וקרינת שמש אך עבור שלטים שנמצאים בחוץ, כדאי מאוד לשים לב לדקויות ולהתייעץ עם יצרני השלטים על מנת ליצור את התמהיל שהכי מתאים לדרישות שלכם.

בתנאי חוץ, האפשרות של שלטי נירוסטה הינה עדיפה, משום שעל מנת ששלט עשוי אלומיניום ישרוד לאורך זמן בתנאים כאלה יש צורך בציפוי אנודייז. דבר זה עשוי להיות בעייתי מעט, משום שהלקוח לא יוכל לדעת בוודאות מהי רמת האנודייז בציפוי במיוחד שרוב הפלטות מגיעות מהמזרח, ויכולות התרחש הפתעות לא נעימות, למשל, התקלפות או כתמים עקב תנאי מזג האוויר.

המלצה של פריימן שילוט אמנותי

מניסיוננו, לקבלת התוצאות הטובות ביותר, כדאי להשתמש בשלטי נירוסטה 304 לשלטי פנים ונירוסטה 316 (SAE316) לשלט שעומד בחוץ. שלטי נירוסטה חרוטים מתאפיינים במראה מהודר ונאה, ובשרידות גבוהה.
שלט נירוסטה עם טקסט ארוך בד"כ לא יהיה יקר יותר ממקבילו מאלומיניום,
שלט נירוסטה מתאים גם לחריטת תחריט תמונה כגון פרופיל של פנים
בכל מקרה כדאי ורצוי להתייעץ עם חברת  שילוט.

חריטה על אבן

חריטה על אבן שלטים חרוטים על אבן הינם פתרון איכותי ויפה למוסדות ולצרכי אומנות. חריטה על אבן מתבצעת במספר אפשרויות. הנפוצה מביניהן היא התזת חול

קרא עוד »

שלטי מתכת

שלטי מתכת אנו בפריימן שילוט אומנותי מומחים בייצור שלטי מתכת. שלטים נמצאים בכל מקום אליו אנו מגיעים.הם נמצאים כדי להציג לנו מידע, להביע רגשות או

קרא עוד »

שלט הנצחה

אנו מעצבים ומייצרים שלטי הנצחה ושלטי זיכרון בכל הסוגים שלט הנצחה. פליז בגימור ברונזה על בסיס מסיבי מאלומיניום – תצלום מקורבאם ברצונך להנציח את יקירך

קרא עוד »

יש לך שאלה?

שלט מתכת בצריבה עדינה